امروز امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ / Wednesday, Jan 17, 2018 آخرین بروز رسانی آخرین بروز رسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۳ [اخبار امروز: 0]
درباره ما تبلیغات در سایت ارتباط با ما فراخوان همکاری خروجی RSS

تبلیغات اینترنتی رایگان در استان مرکزی و اراک

بخش ویژه پایگاه های اینترنتی *** همه تبلیغات

تخفیف ویژه تبلیغات در پربازدیدترین سایت استان مرکزی

شرایط و تعرفه تبلیغات *** مشاهده آگهی ها و نیازمندیها

برای آنها که حرفه ای اخبار را دنبال می کنند

راهنمای استفاده از خبرخوان *** نسخه سریع مرکزی دیلیجزئیات بیشتری از دستگیری عوامل شبکه رسانه ای متصل به اردوگاه رسانه ای استکبار

کد مطلب: 52157 | تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ | چاپ صفحه

ه دنبال اطلاعیه این وزارتخانه در تاریخ 11 بهمن ماه جاری پیرامون بازداشت تعدادی از عوامل شبکه مرتبط با سازمان عملیات روانی انگلیس موسوم به بی بی سی، بخش دیگری از اطلاعات حاصله به استحضار ملت شریف ایران می رسد

بسم الله الرحمن الرحیم
به دنبال اطلاعیه این وزارتخانه در تاریخ 11 بهمن ماه جاری پیرامون بازداشت تعدادی از عوامل شبکه مرتبط با سازمان عملیات روانی انگلیس موسوم به بی بی سی، بخش دیگری از اطلاعات حاصله به استحضار ملت شریف ایران می رسد:
1- با استمرار پی گرد قضایی و تحقیق از عوامل شاخه داخلی شبکه فوق الذکر، از تاریخ صدور اطلاعیه قبلی تاکنون، تعدادی دیگری از اعضای آن بازداشت یا احضار شده اند. ضمنا یک نفر از بازداشت شدگان قبلی به قید وثیقه مرخص شده است و همچنان که اعلام شده بود، این روند تا تحقیق از کل وابستگان آن شبکه با جدیت ادامه خواهد داشت.
2- افزون بر شناسایی کامل شاخه داخلی، با عنایات ویژه الهی، کل عناصر مستقر در خارج این شبکه نیز شناسایی شدند.
این شاخه از لحاظ گستردگی، پرشمارتر از شاخه داخلی بوده و اکثریت قابل توجهی از اعضای آن را عناصر فراری فتنه 88 و همکاران سابق روزنامه‌های موسوم به ˈ زنجیره‌ایˈ تشکیل می‌دهند. همچنین هسته مرکزی شبکه که در لندن استقرار دارد از همکاری مستقیم سه گروه مستقر در بروکسل، پاریس و استانبول برخوردار است.
3- چرخه جمع آوری و ارسال اخبار و اطلاعات و دریافت خطوط کاری در این شبکه، در خلاصه ترین بیان ممکن با ابلاغ لیست نیازمندی‌های خبری و اطلاعاتی و نیز تحلیل‌های مهم و مبنایی، غالبا توسط شاخه خارج نشین انجام می‌شد.
سپس عملیات جمع آوری اخبار و اطلاعات و باز نشر و توزیع خطوط کاری و تحلیل‌ها، بین تعداد قابل توجهی از رسانه‌های همسو، توسط عوامل داخلی شبکه و عمدتا با سوء استفاده از مجاری و امکانات رسانه‌ای صورت می‌گرفت.
4- هسته مرکزی مستقر در لندن اخیرا علاوه بر فعالیت‌های به ظاهر رسانه‌ای و خبری، ماموریت تولید سوژه برای جریان سازی را نیز به عوامل داخلی ابلاغ کرده بود. این ماموریت در قالب اقدامات گوناگونی ابلاغ می‌شد.
به عنوان مثال هسته لندن اسامی برخی از عناصر رسانه‌ای و هنری مودرد نظر را به شاخه داخل ابلاغ می‌کرد و از آنها می‌خواست به چهره سازی، ترویج و تبلیغ آنها بپردازند.
عناصر داخلی موظف بودند با برگزاری گردهمایی هایی تحت عنوان تجلیل، بزرگداشت، میهمانی و تحویل هدایایی همچون سکه های طلا و و جوه نقد دریافتی از خارج، به جریان سازی خبری و یارگیری بپردازند. عکس این روند نیز در چارچوب تهاجم به برخی شخصیت ها یا پدیده ها ابلاغ و اجرا می شد.
5- وجود تشابه در ساختار و اهداف کلی و جزئی این شبکه با دو شبکه موسوم به “مستندسازان” و “دوبلورها” که ظرف یک سال گذشته مورد شناسایی و برخورد قانونی قرار گرفتند، بیانگر وجود اطاق فکر متمرکز و متصل به سرویس های اطلاعاتی بیگانه و استقرار قرارگاه عملیاتی برای طراحی، هماهنگی و اجرای “جنگ نرم دائمی” علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.
6- اطلاعات مستند موجود حاکی است که این شبکه با برخی از بزرگترین و معروفترین سرویس های اینترنتی جهان در تعامل ویژه و همکاری هدایت شده از طریق عناصر فرا رسانه ای بوده و حتی نمونه هایی از این همدستی و همداستانی را همزمان با اقدامات این وزارتخانه علیه شبکه مورد بحث و به منظور نجات آن به اجرا گذاشته که به نتیجه نرسیده اند.
از آنجا که این پرونده همچنان در دست پی گیری می باشد، ان شاء الله در اولین فرصت مقتضی و با هماهنگی مرجع محترم قضایی، اطلاعات دیگری به استحضار ملت سرافراز ایران اسلامی خواهد رسید.
روابط عمومی وزارت اطلاعات

مطلب مرتبط : اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره روزنامه نگاران دستگیر شده

ارسال نظر برای این مطلب مسدود شده است.